Перейти к содержимому

Автошкола АС пропонує пройти курс навчання на права категорії А, А1 в Луцьку для управління мотоциклами, мопедами, мотороллерами з 16-річного віку. 

Правила дорожнього руху (ПДР) свідчать, що водії категорії А при русі по дорозі повинні діяти так само, як і водії категорій В, С, D, E.

Всі завдання навчання курсів категорії «А» шліфуються тільки на закритому майданчику автошколи. Допуск до вправ мають виключно ті, хто визубрив ПДР і пристрої мотоцикла.

У автошколі «АС» курсанту надається повний комфорт для відпрацювання першої вправи. Пропонується пройти вправу спочатку на легких в управлінні мотоциклах, об’єм двигуна, яких не перевищує 250 см3. Категорія А відповідно до ПДР включає двоколісні транспортні засоби з боковим причепом або без нього.

Від себе хочу додати, що якщо ви маєте навички керування велосипедом — це буде корисно. Інструктори автошколи вважають, що той курсант, який вміє кататися на велосипеді, легше засвоїть прийоми водіння мотоциклом. У початківця водія буде добре виходити тримати рівновагу при гальмуванні на поворотах.

Техніці безпеки водіїв приділяється велике значення. Ця тема варта завжди перша на порядку денному під час відпрацювання першої вправи. Адже саме на першу стадію навчання категорії «А» випадає великий відсоток травматизму.

 Вимоги до курсантів при навчанні:

— запускати двигун і починати їхати тільки по команді інструктора;

— не допускати перегріву двигуна;

— використовувати справне устаткування і інструмент.

Знайомство з мотоциклом чимось схоже на знайомство з дресированою конем. В обох випадках знайомство починається з посадки та сходження, а також положення за кермом. Адже від правильної посадки залежить легкість управління мотоциклом. Перекинувши з лівого боку через сидіння праву ногу, мотоцикліст здійснює посадку. Знайомство з категорією «А» триває органами управління. Інструктор називає курсанту органи управління і показує, як їх правильно використовувати. Далі новачок переходить до самостійного вивчення органів управління.

Прийшов час відчути силу «залізного коня». Наступна вправа навчання категорії «А» — навчитися рушати з місця, перемикати передачі при непрацюючому двигуні. Без попереджувального сигналу, курсант не має права рушити з місця. Вижимаємо зчеплення, включаємо першу передачу і, при плавному опусканні зчеплення в початкове положення, починаємо рушати з місця, збільшуючи швидкість шляхом обертання ручки дроселя. Після інструктор вчить курсанта включати вищу і нижчу передачі, а також гальмувати.

Водію категорії «А» важливо знати, як підготувати двигун, запустити його і прогріти. Щоб запустити двигун мотоцикла, потрібно його підготувати, а тільки потім запустити.

В ході навчання інструктор контролює дії водіїв, вказує на їх помилки і не переходить до наступної вправи, поки ці помилки курсанти не виправлять.

Автошкола АС +38 (066) 999-99-25