Категорії водійських посвідчень у 2017 році в Луцьку та по Україні взагалом підрозділяються на настпуні групові блоки:
Основна група (A, B, C, D, M) означає, що власникові подібних прав дозволено керувати тією групою ТЗ, до чиєї категорії вони належать. Ці букви позначають мотоцикли, легкові та вантажні автомобілі, автобуси і мопеди відповідно. Крім цього, вони включають в себе і підкатегорії (А1, В1, С1, D1), а також спеціалізовані категорії для осіб, що керують ТЗ з причепом (ВЕ, РЄ, DЕ, С1Е, D1Е).
Наприклад, якщо у вашому водійському посвідченні відкрита категорія «В», то ви маєте право водити лише легкові ТЗ. Сідати за кермо інших ТЗ вам заборонено.
Сьогодні ми разом з вами розглянемо водійські права «під мікроскопом» і розберемося у всіх їх особливості.
Пам’ятайте, що наявність прав не дозволяє вам керувати всіма видами транспорту, які тільки можуть «випасти під руку». Керуєте великовантажним автомобілем без відкритої в правах категорії «C» — отримаєте штраф від 5 до 15 тис. Рублів.
В не такому вже далекому минулому (5.11.2013 року) водійські посвідчення змінилися, поповнившись низкою нових категорій і їх різновидів. Сталося це через зміни чинного на той момент законодавства, що регламентує заходи безпеки дорожнього руху. Про це власне і поговоримо.
На зворотному боці посвідчення водія розташовується таблиця, в якій відзначені всі існуючі категорії і підкатегорії, а також типи ТС, якими має право керувати володар цих прав. Якщо категорія відкрита, то у відповідній кожної категорії рядку будуть розташовуватися дати в форматі дд.мм.рррр, що позначають, протягом якого проміжку часу власник прав може управляти тими чи іншими типами ТЗ.
Ось вони:
«А» — мотоцикли, «А1» — легкі мотоцикли, «В» — легкові автомобілі, невеликі вантажівки (до 3,5 тонн), «ВE» — легкові автомобілі з причепом, «В1» — трицикли, «С» — вантажні автомобілі (від 3,5 тонн), «СE» — вантажні автомобілі з причепом, «С1» — середні вантажівки (від 3,5 до 7,5 тонн), «С1E» — середні вантажівки з причепом, «D» — автобуси , «DE» — автобуси з причепом, «D1» — невеликі автобуси, «D1E» — невеликі автобуси з причепом, «М» — мопеди, «Tm» — трамваї, «Tb» — тролейбуси.
Наші вітчизняні законодавці встановили їх не просто так. Кожен вид ТЗ володіє певними особливостями при управлінні ним, і якщо ви навчилися їздити на легковому автомобілі, це не означає, що зумієте вести вантажний.
Тепер докладніше про кожну з них.
Інші статті

Навчання водінню на АКПП в Луцьку
Навчання водінню на автоматі, точніше сказати, наявність такої можливості є одним з факторів при виборі автошколи в Луцьку.

Школа підвищення водійської майстерності
Підвищення водійської майстерності в автошколі «АС» м. Луцька — можливість перетворитися з формального автомобіліста в повноцінного учасника дорожнього руху.

Водійські права підкатегорії «С1» в Луцьку
Іншими словами, в цей розділ потрапляють вантажівки середніх розмірів, у ваговому діапазоні від 3,5 до 7,5 тис. кг., З можливістю приєднання причепа до 750 кг.